Har du husket å bestille planter ?
Vestfold ligger dårlig an når det gjelder plantebestilling.
Buskerud Skogselskap sin planteskole på Hokksund har planter på lager så det er bare å ta kontakt.
Vår - husk å bestille skogplanter!
Alle som hogger tømmer er ansvarlig for foryngelse av skogen. Nå tiner snøen og det har vært lite frost i bakken denne vinteren, så det forventes gode planteforhold utover i april. I Vestfold er det fortsatt mest aktuelt å plante gran, og det blir anbefalt å plante den nye skogen første år etter hogst for å unngå konkurranse med annen vegetasjon.
Planter bestilles ved å kontakte skogbruksleder eller din lokale skogbrukssjef
Viken Skog BA har et planteforsyningsansvar for skogplanter i Vestfold, og alle som ikke ønsker å bestille, hente eller utføre plantearbeidet selv, kan kontakte en av skogbrukslederne på lista under.
Bestillingsskjemaer kan du også få på landbrukskontoret i kommunene.
Både skogbrukslederne i Viken Skog og skogansvarlig i kommunene kan besvare spørsmål om riktig plantevalg og bestillingsrutiner.
Plantene kommer også i 2010 fra Buskerud Planteskole på Hokksund, og de som ønsker å bestille planter selv, kan ta direkte kontakt med planteskolen.
Skogbruksleders adresse;
Hedrum, Brunlanes og Tjølling skogeierlag
Bjørn Magne Berg, Viken Skog, Sentrumsvn. 62, 3647 Hvittingfoss
Stokke, Andebu skogeierlag
Gunnar Traaen, Viken Skog, Grønt Fagsenter, Gjennestad Gartnerskole, 3160 Stokke
Sande, Strømm, Botne-Hillestad og Vassåsvassdraget skogeierlag
Jan Hatlestad, Viken Skog, Sentrumsvn. 62, 3647 Hvittingfoss
Borre-Nykirke, Re, Sem, Nøtterøy-Tjøme og Sandar skogeierlag
Tom Horntvedt, Viken Skog, Grønt Fagsenter, Gjennestad Gartnerskole, 3160 Stokke
Kontakt: Fylkesmannen i Vestfold Ellen A. Finne, 90 96 95 54



Tips en venn