Kurs i maskinell tynning med påfølgende seminar i utnyttelse av tynningsvirke i furu.

Treindustrisenteret i Troms vil gjennomføre et kurs i maskinell tynning av furu i lag med Troms Skogselskap og SKI 23 september 2009. Etter kurset vil det om kvelden bli arrangert et seminar om utnyttelse av tynningsvirke av furu.

Bakgrunnen for tynningskurset er de store vyer for hva skogen i Troms skal kunne brukes til, kort kan nevnes, bioenergi, ved, bioetanol, sponplatevirke, smelteverksflis, sagtømmer. Dersom noen av de ”nye” ideene kommer på plass vil behovet for virke øke vesentlig.

Tynning av furuskog vil kunne være et av områdene der hogsten i Troms kan økes. Økt tynning gir mulighet til økt utnyttelse av småtømmer.

Dato: Onsdag 23.09.2009

Tid: 09.00- 16.00

Sted: Skogbrukets hus på Andselv

Instruktør: Knut Johnsen

Kursavgift: kr. 600,-

Seminar

I den sammenheng inviterer Treindustrisenteret i Troms også til seminar om kvelden.

Noen av temaene som vil bli omhandlet er: mulige produkter, småtømmerlinje, tørking av tynningsvirke, impregnering av furu, utvendig stolper, innvendig stolper med mer.

Foredragsholder: Leif Grøndahl, Norsk Bygdesagforening

Sted: Bardufosstun

Dato: Onsdag 23. september 2009

Kl: 18.00-21.00

Pris: 500,-

Ønsker du mer informasjon om kurset eller seminaret på Bardufoss kan du ta kontakt med Treindustrisenteret i Troms AS ved Frode Løwø på tlf 95 20 11 07 eller epost f-loewo@online.no.

Fylkesselskapene
Her finner du alle
fylkesskogselskapenes sider
Bli medlem
Du kan enkelt bli medlem av
skogselskapet
Nyhetsbrev
Få siste nytt fra Skogselskapet
Meld deg på
 
Utviklet av 07 Web