Skoleskogplanting i Målselv

I Målselv har ungdomsskoleklassene de siste par årene tatt på seg skogplanting for å finansiere skoletur. I år vil 8 og 9 klasser fra Bakkehaug, Bjørkeng og Olsborg skole sette ut ca 40 000 skogplanter som vil gi et godt tilskudd til reisekassen.

 

 
Logistikken er på plass.

Plantingen organiseres gjennom det kommunale skogkontoret, mens det er lærere og ikke minst foreldre som har tatt på seg jobben som "planteledere" i arbeidet.

I dag startet 8 og 9 klasse med totalt 13 elever opp utplanting av 10 000 granplanter hos skogeier Karstein Rostamo ved Rostavatn i Målselv.

Selv om det var surt og kaldt med mye regn så var det en munter gjeng som møttes i skogen til første plantedag. Om det var utsiktene for en morsom plantedag vites ikke, men det hjalp sikkert på humøret å tenke på den fremtidige skoleturen som var under planlegging. Årets 10 klassinger var da dette ble skrevet på tur til London.

Skogmester Geir Kvammen ga en innføring i skogplanting, mens skogeier Karstein Rostamo viste ut områdene som skulle tilplantes.

Fylkesselskapene
Her finner du alle
fylkesskogselskapenes sider
Bli medlem
Du kan enkelt bli medlem av
skogselskapet
Nyhetsbrev
Få siste nytt fra Skogselskapet
Meld deg på
 
Utviklet av 07 Web